فواید کوهنوردی

فواید کوهنوردی

عدم مبتلا شدن به بیماری نقرس

همانگونه که گفتیم ورزش کوهنوردی از فواید بسیار متعددی برخوردار است و یکی از این فواید جلوگیری از ابتلا به نقرس می‌باشد. به وجود آمدن رسوبات در تاندون‌ها و مفاصل بدن باعث مبتلا شدن به بیماری نقرس می‌شود. اما فعالیت در ورزش کوهنوردی از ایجاد رسوبات در مفاصل و تاندون‌ها جلوگیری می‌کند.

فواید فواید کوهنوردی برای افزایش خون در عضلات بدن

ورزش کوهنوردی تاثیر مستقیمی بر زیاد شدن میزان خون در عضلات بدن انسان دارد. فعالیت در این ورزش زمینه‌ساز افزایش 20 برابری اندازه خون در عضلات شده و همین موضوع سبب رسیدن غذای بیشتر به عضلات بدن و همچنین قدرتمندتر شدن آن‌ها خواهد شد. این مورد یکی از فواید کوهنوردی در بدنسازی است.

تاثیر مستقیم کوهنوردی برای عدم ابتلا به دیابت

در زمانی که انسان مشغول کوهنوردی است، موادهای شناور در خون مثل کلسترول، اسید اوریک، قند و همچنین پروتئین‌ها به بهترین حالت ممکن به سوخت و ساز مشغول می‌شوند. همین امر باعث می‌شود که سوخت و ساز مناسب خون از ابتلا به بیماری قند و یا همان دیابت جلوگیری کند.

فواید کوهنوردی برای از بین رفتن چربی

در مواقعی که انسان مشغول ورزش است و بخصوص در زمانی که انسان کوهنوردی می‌کند، میزان کالری که مورد نیاز بدن انسان می‌باشد، دچار افزایش 3 برابری می‌شود. در نتیجه بدن انسان برای تامین این میزان کالری مجبور است که چربی‌های ذخیره‌شده را سوزانده و آن‌ها را مصرف کند. بنابراین در زمان ورزش، انسان شدیدا عرق کرده و برخی از چربی‌های زیر پوست بدن انسان با توجه به تعریق دفع خواهد شد

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *